Lastega mängimine on parim juhendaja

- Jul 12, 2019-

Lastega mängimine on parim juhendaja

Uuringud on näidanud, et lapsed mängivad mõnda aega iga päev oma iseloomu päikeselisemaks. Tegelikult on väliseksperdid teinud ettepaneku, et see on hea juhendaja lastega mängimiseks. Mõni päev tagasi näitas USA psühholoogilise keskuse võrgustiku andmetel ajakirjas Developmental and Psychopathology ilmunud uus uuring, et vanemad mängivad ja suhtlevad oma lastega, mis on kasulik nende vaimsele tervisele noorukieas ja isegi täiskasvanueas. Nad on isiksusehäire ohus. Mark Lenweiweger, Pennsylvania Ülikooli uuringu ja neuroteaduse ja kognitiivse psühholoogia tunnustatud professor, selgitab, et lapsevanemaga aktiivselt suhtlemisel vanemaga imiteerib laps täiskasvanute sotsiaalseid oskusi. Eluviis, õppida rahulikult tegelema probleemidega, millega nad silmitsi seisavad, ja parandab seega psühholoogilist vastupidavust, iseloom on rõõmsam ja päikeseline.

Vanemate seltskond on iga lapse jaoks hädavajalik. Vanemad peavad valima oma vanuse järgi õige interaktiivse mängu. Alla 3-aastastele lastele saavad vanemad lastega kaasas käia, et näha mõningaid pilte sihipäraselt. Näiteks pange pildi täielik hobune ja hobune ühe jalga kadunud lapse ette ja laske tal välja tuua kaks pilti. Erinevus on koolitada lapse vaatlust, koondumist ja nii edasi. Üle 3-aastased lapsed võivad pöörata tähelepanu praktilise võime ja kujutlusvõime koolitamisele. Koguge kokku oma lapse vaatlus- ja koordineerimisoskused; ning arendada laste loovust ja keeleoskust, tehes seda käsitsi ja jutustades.

Võite valida ka interaktiivse mängu, mis põhineb teie lapse isiksusel. Aktiivsed lapsed saavad valida staatilisi mänge, näiteks ehitusplokke, mõistatusi jne, et aidata lastel oma liikuvat isikut parandada; nõrga ekspressioonivõimega lapsed, vanemad saavad teda lugeda, parandada laste keeleoskust läbi retellatsiooni, küsimuste esitamise jne; Lapsed saavad valida dünaamilised mänguasjad, näiteks häälega aktiveeritud mänguautod, et lapsed tunneksid autode tagaotsimise ajal õnnelikku ja enesekindlust ning muutuvad järk-järgult elavaks ja rõõmsaks.