Millist testi on vaja kvalifitseeritud mänguasja jaoks?

- May 14, 2019-

Millist katset nõutakse kvalifitseeritud mänguasja puhul?

Katsetamisasutusel on mänguasjadele ja erinevatele vanuserühmadele vastavaks testimiseks erinevad nõuded.Siis millist testi vajatakse kvalifitseeritud mänguasja jaoks?

Esiteks kontrollige teavet.

Lisaks tootekirjelduse kindlakstegemisele nõuab mänguasjade etikett ka mänguasjale kohaldatava vanusevahemiku kindlakstegemist, hoiatusmärki, mis võib kahjustada, ja seda kasutatakse tarbija juhendamiseks selle nõuetekohaseks kasutamiseks ja lapse kahjustamise vältimiseks. ebamõistlik või väärkasutus.

Teiseks, mehaaniline füüsilise omaduse test.

Füüsikalised ja mehaanilised katsetused on peamiselt selleks, et kontrollida, kas mänguasja struktuurilised omadused vastavad standardnõuetele, sealhulgas teatud mänguasjade kuju, suurus, kontuur, kliirens ja erilised omadused. Mehaanilise füüsika testimine hõlmab prognoositavat mänguasjade ohutust pärast tavapärast kasutamist ja kuritarvitamist, sealhulgas teravaid servi, teravaid osi, hingede ohutust, väljaulatuvate osade ohutust, trossi pikkuse ohutust, plastkile paksust, mänguasja sõitmist. heli kuuluvate mänguasjade heli, katapult mänguasjade väljutamise ohutus, veesõidukite ohutus, traatide ja vardade ohutus jne. Kuritarvituste testid hõlmavad lööki, langust, pinget, pöördemomenti, survet, painutamist, hammustamist jne.

Kolmandaks, süttivuskatse

Katsetades, kas mänguasi sisaldab standardeeskirju, on mänguasjades keelatud kasutada tuleohtlikke materjale, et vältida mänguasjade põletamisest tulenevat kahju laste kasutamise ajal. Katsetatavate mänguasjade puhul on mänguasjad lastele, mänguasjad lastele, Palus või tekstiilriie. Tarkvaraga täidetud mänguasjad ja palju muud.

Forth, liikuva elemendi tuvastamine

Mänguasjad, mis sattuvad sülje, higi ja maomahla alla, lastavad keha neelamisel, närimisel, söödamisel, sissehingamisel jne., Võivad mõned kahjulikud keemilised elemendid migreeruda ja vabaneda ning ohustada laste tervist, näiteks Pb, Cd, Hg, Cr, Sb, As, Se, Ba Need elemendid sisalduvad peaaegu klaasist, metallist materjalidest, mänguasjade, kartongi, sünteetiliste tekstiilide, pehme kujuga savi ja muude mänguasjade toodetest. Katseprotsessis kasutatakse tavaliselt mänguasja keemiliseks migreerimiseks simuleeritud keemilist lahust ja rändelementide sisalduse mõõtmiseks kasutatakse ICP-MS, ICP-OES jne.

Viiendaks, muu keemiline avastamine

Lisaks ülaltoodud katsenõuetele on mänguasjades, eriti ftalaatides ja pliis, erinevates riikides rangelt reguleeritud teisi kemikaale. Ftalaatestreid võib kasutada plastifikaatoritena teatud koguses, et häirida inimese endokriini, mis ei soodusta laste kasvu ja arengut, võib põhjustada vähktõbe, mutageneesi, reproduktiivtoksilisust, standardi ületamine mõjutab laste intelligentsust. Toodetes tuleks kasutada ftalaate, ohutuid plastilisandeid. Mängu standardis GB6675.1-2014 on 6 tavalist ftalaati (DBP, BBP, DEHP, DNOP, DINP, DIDP). Piiratud nõuded, ELi REACH-määrused piiravad ka eespool nimetatud 6 ftalaati, USA CPSC 8-ftalaatide jaoks (DEHP, DBP, BBP, DINP , DIBP, DPENP, DHEXP, DCHP) Piiratud kasutamine. Plii, ELi REACH ja USA CPSC eeskirjad piiravad plii kasutamist mänguasjades.


Lõpuks on mänguasju ostvatele vanematele kaks ettepanekut.

1. Vanemad peaksid ostma mänguasju asjakohase sertifitseerimisega.

2. Vaadake, kas on olemas ametlik tootja logo, mitte osta kolm toodet, et vältida võimalikke riske lapsele. Lapse tervislik kasv on vanemate suurim õnne allikas.